Acasă » Noutăți » If I stay ( film )

If I stay ( film )

Acest film este foarte impresionant . Numai din faptul ca a reusit sa ma faca sa imi placa violoncelul si chiar am inceput sa ascult muzica interpretata la violoncel este un lucru admirabil .Da , puteti sa radeti de mine , nu ma deranjeaza , ceea ce imi place ma defineste si ei bine asa sunt eu . Oricum , revenim la subiect . In aecst film este vorba despe o fata care canta la violoncel si un baiat dintr-o trupa rock . Acestia , dupa o intalnire la un simpozion , vor avea o relatie . Desi traiau in lumi diferite , aveau un lucru in comun : muzica . Din pacate acestia se cearta atunci cand Mia ( personajul principal ) primeste auditii la Juliard , o facultate foarte buna din New York . Deoarece distanta de unde locuiau ei era foarte mare fata de New York i-au decizia sa se desparta . Intr-o zi Mia sufera un accident cu masina in care toata familia ei moare , ea reusind sa scape dar din pacate se afla in coma si nu se stia daca avea sa se mai trezeasca vreodata . Nu va suparati dar nu va spun finalul , doar ca sa va las in suspans si sa puteti sa vizionati si voi filmul . Evident exista si carti bazate pe acest film . Desi nu s-a facut decat un film exista doua carti , ultima aparuta numindu-se ” Where she went ” . Sper sa va placa si va urez vizionare placuta !!

 

Facebook

O vizită plăcută! ... See MoreSee Less

12  ·  

View on Facebook

Scoala Petre Ghelmez a distribuit fotografia postată de Ministerul Educației Naționale-România. ... See MoreSee Less

Reînscrierea copiilor care frecventează grădinița în acest an şcolar şi doresc să o frecventeze şi în anul şcolar 2017-2018 începe în data de 8 mai, în timp ce înscrierea copiilor nou-veniţi se va derula începând cu 22 mai. Aceste informații precum și alte detalii importante privind (re)înscrierea în grădiniță în anul 2017 sunt cuprinse în adresa către inspectoratele școlare județene publicată aici, în format pdf: bit.ly/2poZP3v. [foto via snapwire]

12  ·  

View on Facebook

Iubindu-ne unii pe alții vă spunem într-un glas, Hristos a înviat! ... See MoreSee Less

1  ·  

View on Facebook

Hristos a inviat! Sarbatori binecuvantate! ... See MoreSee Less

1  ·  

View on Facebook

Scoala Petre Ghelmez a adăugat o fotografie nouă în albumul Fotografii din cronologie. ... See MoreSee Less

1  ·  

View on Facebook