Acasă » Evaluare naţională 2014-2015

Evaluare naţională 2014-2015

Dragi elevi si parinti, chiar daca nu sunteti in clasele a II-a, a IV-a, a VI-a sau a VIII-a si, mai ales, daca sunteti, va invitam sa va familiarizati cu atmosfera evaluarilor nationale, punandu-va la dispozitie informatii legate de:

  • calendarul
  • metodologia
  • continuturile evaluarilor (modele de teste).

Veti gasi in meniul curent aceste info privind evaluarea nationala 2014-2015 in pagini separate, una adresata claselor a II-a, a IV-a, a VI-a si una adresata claselor a VIII-a.

Succes!


Lasă un comentariu

Facebook

O vizită plăcută! ... See MoreSee Less

10  ·  

View on Facebook

Scoala Petre Ghelmez a distribuit fotografia postată de Ministerul Educației Naționale-România. ... See MoreSee Less

Reînscrierea copiilor care frecventează grădinița în acest an şcolar şi doresc să o frecventeze şi în anul şcolar 2017-2018 începe în data de 8 mai, în timp ce înscrierea copiilor nou-veniţi se va derula începând cu 22 mai. Aceste informații precum și alte detalii importante privind (re)înscrierea în grădiniță în anul 2017 sunt cuprinse în adresa către inspectoratele școlare județene publicată aici, în format pdf: bit.ly/2poZP3v. [foto via snapwire]

10  ·  

View on Facebook

Iubindu-ne unii pe alții vă spunem într-un glas, Hristos a înviat! ... See MoreSee Less

10  ·  

View on Facebook

Hristos a inviat! Sarbatori binecuvantate! ... See MoreSee Less

10  ·  

View on Facebook

Scoala Petre Ghelmez a adăugat o fotografie nouă în albumul Fotografii din cronologie. ... See MoreSee Less

11  ·  

View on Facebook